ALKEHOL

V listopadu roku 1991 se Ota Hereš a Petr “Kuna“ Buneš, kytaristé thrashmetalové skupiny Kryptor domluvili, že si složí pro zábavu pár písní v jiném než thrashovém stylu s texty týkající se hospodské tématiky. Středobodem jejich konzultací o obsahu tvorby se stala pražská restaurace „Na Slamníku“, kde se za asistence kamarádů a spolustolovníků dolaďovala konečná podoba tohoto rodícího se a ještě nepojmenovaného projektu.

TÖRR

Kapela Törr – byla pojmenovaná podle dnes již zrušené jednotky atmosférického tlaku, vznikla v roce 1977, kdy s myšlenkou takto pojmenovat začínající hudební soubor ve složení Ota Hereš (kytara) a Pavel Kadeřábek (bicí) přišel jejich spolužák Martin Čejka. O rok později Ota Hereš potkává Filipa Moldana,který pod myšlenkou tvořit součást hudebního seskupení se naučí hrát na basskytaru a ve sklepě hanspaulské vily Moldanů začínají vytvářet vlastní songy s již novým bubeníkem – dalším hanspaulským rodákem – Michaelem Jakubův, který se stává oporou této dvojice a vzniká plnohodnotné trio Törr.

MILOŠ „DODO“ DOLEŽAL

„Od desky „Despekt” vysílá Dodo jasný vzkaz, že se vrací na scénu jako výrazný autor s osobitým rukopisem. Jak na „Despekt”, tak i na následujícím „Gen Sumerian“ a především na albu aktuálním klade důraz na vlastní zvuk, který vytváří instinktem lovce. Novinka je tak robustní nepropustnou krustou s mimořádné drsným povrchem lomozících kytar. Každý nástroj opanoval vlastní prostor, kde jeho energie exploduje. Složitě se hledají výstižná slova, jak vyjádřit drsný a zvukové nekompromisní dialog nástrojů, v němž se odehrávají písničkové příběhy.

KAPRIOLA

18:45 – 19:30 hod. KAPRIOLA. 4 baby z Ostravy, horká divoká krev, ženská síla. České luhy a háje brázdíme od roku 2002. Máme slabost pro podlezené kytary a pro irskou whisky. Z toho vznikají podněty k naší tvorbě, ta je navíc okořeněna poetickým ostravským prostředím a dalekosáhlým nitěrným světem, který máme společný. Písničky jsou melodické,…

FORREST JUMP

V jarních měsících roku 2001 začíná v Němčanech u Bučovic na troskách skupin BEETLEJUICE, YELL a SAINT TROPEZ spřádat plány šestice muzikantů s blíže nespecifikovatelným hudebním vkusem a přesvědčením, jmenovitě Silvien MÜLLER (bicí), Vlasta KOS (basa), Mirek KOSA (kytara), Ivko VRÁNA (kytara), Aleš KILLORD KILIÁN (klávesy) a Pepa MICHÁLEK (zpěv). První schůzky a zkoušení jsou ve znamení vzájemného rozpoznávání reakcí na různé hudební názory. Po pochopení nikdy nevyřčených pravidel (přišlo to nějak samo) se formace vrhá na přípravu vlastního materiálu, který má být prezentován za několik měsíců na festivalu LUDKOVICKÁ PLEČKA RO©KU 2001.

JEREM.I

První krůčky autorské dvojice Jiří Remo (exTitanic) a Georgi Enchev (Georgen, Titanic) ke vzniku projektu Jerem.I byly učiněny na jaře 2015. Výběrovým sítem o pozici baskytara uspěl a nástroje se ujal výborný Pepa Kudláček (Secret, J.A.M.P., Sillage). Tým ještě tvořil hráč na bicí, nepřekonatelný Josef Cigánek, bohužel jeho hráčská vytíženost neumožnila na projektu Jerem.I pokračovat. Tohoto postu se záhy zodpovědně ujal bývalý kolega z Titanic Miloň Nahodil (Sax, exTitanic).

EWELIN (SK)

Mladá rocková kapela pochádzajúca z Bratislavy. EWELIN ako hudobná formácia vznikla začiatkom roka 2013 spojením hneď 3ch členov kapely Alias, v ktorej chalani pôvodne spolu figurovali. Laci Vajda, ktorý je gitarista, spevák a zároveň píše texty pre EWELIN, jeho brat Ivan Vajda, ktorý hrá na basovú gitaru a bubeník Rob Šucha tak odohrali spolu už množstvo koncertov a veľkých letných festivalov. Hotový je už koncertný program kapely, ktorý pozostáva z vlastných energických vecí so slovenským textom, o čo sa pričinil aj známi textár Ján Miľovčík. Takže ak EWELIN práve neskúša a nekoncertuje, tak nahráva prvé songy a zhromažďujú sa materiály pre videoklipy!

ESCAPE ARTISTS (A)

Mit eingängigen Riffs, (bitter)süßen Songtexten und stimmgewaltiger Frontfrau, bringen ESCAPE ARTISTS selbst die tanzfaulste Menge zum Shaken. Die Band kombiniert Poppunk mit Punkrock und melodische Hymnen mit druckvollen Power-Chords. Auf österreichischen Bühnen gereift, veredeln ESCAPE ARTISTS nun auch Gigs im Rest Europas. Sie spielten bereits Support für renommierte Bands wie Zebrahead und MxPx. Schnappt euch das neue Album „…never die“.